Adli Birimler

Adli Birimler İçin

Adli ve İdari yargı birimlerinin zabıt katibi alımlarında yapılan uygulama sınavının kolay yönetilir, dışarıdan müdahaleye izin vermeyen, güvenli ve tüm kontrollerin yönetici bilgisayardan sağlanması için KatipTest programı kullanılmaktadır.

KatipTest programı tüm sınav komisyonlarına ücretsiz olarak verilmektedir.

Program edinme : Programı edinmek için katiptest@hotmail.com adresine mail atmanız  ve gönderilecek olan programı indirmeniz ve sıkıştırılmış dosyadan çıkarmanız gerekmektedir. Programın kuruluma ihtiyacı olmadığından direk olarak katiptest.exe dosyasına çift tıklayarak programı çalıştırabilirsiniz.

Lisanslama İşlemi : Lisanslama işlemi, yalnızca yönetici bilgisayar için yapılmalıdır, diğer bilgisayarlar için lisanslama ihtiyacı bulunmamaktadır. Programı çalıştırdıktan sonra, programın “Lisanslama İşlemi” ekranına girmeniz ve gerekli bilgiler doldurulduktan sonra “Lisans Bilgileri Oluştur” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu aşamada program lisanslama bilgileri hafızaya kopyalanmış olacaktır. Mail oluşturup, yapıştır (Ctrl+V) komutu ile program tarafından hafızaya alınmış bilgilerin maile yapıştırılması sağlamanız ve maili katiptest@hotmail.com adresine göndermeniz sonrası tarafınıza Lisans Keyi gönderilecek olup. Teslim aldığınız kodu, aynı lisanslama ekranında Alt kısımda bulunan Lisans Keyi alanına yapıştırıp, “Lisansla” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu işlem sonrası programın yönetici hakları ile lisanslandığına dair bir mesaj alacaksınız, programı kapatıp yeniden açtığınızda yönetim paneline girebileceksiniz.

Programın çalışması : Programın çalışması için, kısıtlı kullanıcı veya admin yetkili kullanıcı olmasının bir önemi yoktur. İstediğiniz oturumda programı çalıştırabilirsiniz. Yönetici olarak belirlediğiniz bilgisayardan programın “Yönetim Paneli” ni çalıştırıp, burada programı açık bıraktıktan sonra, kullanıcı bilgisayarlarından programın “Kullanıcı Ekranı” na girmeniz gerekmektedir. Kullanıcı ekranına giriş sırasında “Server IP” sorulan kısma, yönetici olarak belirlediğiniz bilgisayarın IP sini giriniz. Programın kullanımı oldukça basit olmasına karşın, programın klasörü içerisinde kullanma kılavuzu mevcuttur. Yinede sormak istediğiniz herhangi bir kısım olduğunda mail yolu ile veya telefon ile ulaşarak yardım alabilirsiniz.